Portfolio page
نما سیمانی

جزئیات پروژه

  • تاریخ

     فروردین ۲۹, ۱۳۹۶

  • سدته بندی

     نما رومی

نما سیمانی ساختمان مهمترین بخش ساختمان است که باید توجه خاصی به ان شود چون معرف کل ساختمان خواهد بود تک نماساز با اجرای بهترین طرح ها با کیفیت عالی این امکان را برای شما به وجود اورده است.

نما سیمانی

امروز نمای خارجی ساختمان در بحث دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته است ، چرا که افراد قبل از هر چیز در مواحهه با ساختمان با مدل و سبک نمای خارجی آن برخورد میکنند. نمای رومی ساختمان که به نمای کلاسیک هم شناخته می شوند به دلیل داشتن شاخصه های زیبایی متعدد افراد زیادی را بخود جذب می کند. اینگونه نماها بخاطر معماری تقریبا پیچیده و مصالح ساختمانی گران قیمت مانند سنگ های طبیعی مرمر، گرانیت و ترواورتن به گونه ایی  در تصور عموم مخصوص ساختمان های لوکس و طبقه مرفه جامعه است در صورتی که اینگونه طرح ها در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان های امروزی کم و بیش استفاده می شود.

نما رومی با سیمان

اگرچه نما رومی با مصالح سنگی مانند :مرمر و تراوتن و…. گران قیمت هستند و احتمال آسیب دیدگی آن نیز بیشتر است ولی نما رومی سیمانی به دلیل استفاده از سیمان مقاومت بالا تری نسبت به سایر مصالح دارد و هزینه آن نیز بسیار کم تراست .

 

زیبا و شیک و خاص

باید بپذیریم که این نماهای رومی هستند که جلوه شهر را از یکنواختی در می آورند و به آن تازگی و زیبایی می دهند.نمای رومی ساختمان ها به دلیل طراحی منحصر بفرد خود بروی هر رهگذری تاثیر می گذارد که البته این مورد خود انتقادهای بسیاری را روانه اینگونه ساختمان ها کرده است و استفاده از معماری متناسب با فرهنگ ایران زمین را رواتر می داند. اما واقعیت این است که سبک معماری رومی در نمای کلاسیک ساختمان در واقع فقط مخصوص به روم باستان نمی شود بلکه سیر عظیمی از تاریخ معماری را در بر میگیرد که شامل ایران باستان نیز می شود. کتیبه های تخت جمشید و سر ستون های زیبای آنها دقیقا در طراح های رومی وجود دارد و به کرات از آنها استفاده می شود. در واقع این روزها نمای رومی ساختمان به دلایل متعددی مورد توجه قرار می گیرند.

برای مشاهده سایر نمونه کارها کلیک کنید.