Portfolio page
ستون سیمانی | اجرای انواع ستون رومی و ابزار رومی و قیمت نما رومی

جزئیات پروژه

  • تاریخ

     آبان ۲۳, ۱۳۹۶

  • سدته بندی

     ستون

ستون سیمانی | اجرای انواع ستون رومی و ابزار رومی و قیمت نما رومی

ستون سیمانی | اجرای انواع ستون رومی و ابزار رومی و قیمت نما رومی

ستون سیمانی | اجرای انواع ستون رومی و ابزار رومی و قیمت نما رومی

نمای ساختمان

نمای ساختمان یکی از اجزای بسیار مهم ساختمان است. نمای ساختمان باید به شکلی طراحی شود که علی رغم حفاظت محیط داخل از بیرون ارتباط فضای بیرون را با محیط داخل ساختمان به خوبی برقرار کند. ما درفضای شهری با یک ساختمان رو به رو نیستیم درواقع هر ساختمان جزئی از فضای شهری محسوب می شود که زشتی آن بر فضاهای عمومی تأثیر گذار است.
نما رومی سیمانی چیست ؟نمای رومی یک نمای الهام گرفته از سبک کلاسیک روم و یونان است . سبک های زیادی از این سبک معماری الهام گرفتند که می توانیم به سبک نئوکلاسیک از میانه قرن ۱۹ که منجر به بازسازی یونان قرن ۲۰ شد نام ببریم . سبک معماری کلاسیک با توجه به دوره های مختلف دارای ستونهای مختلفی نیز بود . دوریک ، یونیک و قرنتی از جمله شیوه های سبک کلاسیک بودند . اما سبک نئوکلاسیک چیست ؟ سبک نئوکلاسیک پوسته ای از ساختمان کلاسیک بر روی امکانات داخلی مدرن بود . پس باید گفت ساختمان های جدید به سبک نئوکلاسیک هستند و نه کلاسیک !!!

ویژگی های نمای رومی چیست ؟

نمای رومی دارای سه ویژگی بارز نسبت به سایر نماها می باشد . که عبارتند از :

۱- قوس ها به شکل گرد و عریض اجرا می شوند .
۲- ستون های استفاده شده به شیوه های دوریک ، یونیک و قرنتی اجرا می شوند .
۳- دیوار های نما به صورت ستون های تزئینی عمل می کنند .

آیا نمای رومی با معماری ایران همسویی دارد ؟نمای ساختمان رومی یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای افردایست که به سبک کلاسیک علاقه دارند . چرا که این نما به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارد نگاه هر رهگذری را به خود جلب می کند . هرچند بسیاری از منتقدان به این امر تاکید دارند که طراحی نما بایستی متناسب با فرهنگ کشور باشد اما واقعیت این است که سبک کلاسیک گستردگی جهانی دارد و ایران را نیز شامل می شود . اگر نگاهی به تاریخچه معماری ایران در روزگاران بسیار دور بیندازیم شاهد تخت جمشید خواهیم بود که متناسب با فرهنگ ایرانیان ساخته شده بود.

کلاسیک

یکی از فاکتورهای مهم در معماری مدل های نمای رومی ساختمان, طراحی کلاسیک آن ها می باشد. این گونه طراحی باعث شیک شدن نمای ساختمان ها می گردد. به همین دلیل گزینه مناسبی جهت طراحی ساختمان های لوکس و مدرن به شمار می آید.

برای مشاهده سایر نمونه کارهای ما اینجا کلیک کید.