گروه طراحی منحصر به فرد علی جاندوست

ویژگی های نمای سیمانی

در اجرای نمای رومی ساختمان ها،می توان از سیمان سفید نیز استفاده نمود. اگرچه اجرای این گونه نماهای خارجی برای ساختمان ها نیاز به مهارت زیادی دارند، اما به دلیل هزینه های کمتر سیمان نسبت به سنگ هزینه ی اجرا آن کمتر خواهد شد. نمای رومی سیمانی برای ساختمان های ویلایی نسبت به آپارتمان ها بسیار مناسب تر است.

 

چرا نمای رومی را لوکس می دانیم؟

همان طور که گفته شد نمای رومی بخاطر معماری تقریبا پیچیده و مصالح ساختمانی گران قیمت مانند سنگ های طبیعی مرمر،گرانیت و تراورتن به گونه ای در تصور عموم مخصوص ساختمان های لوکس و طبقه مرفه جامعه است در صورتی که این گونه طرح ها در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان های امروزی کم و بیش استفاده می شود. این موضوع که نمای رومی جلوه ی شهر را از یکنواختی در می آورند و اگر به درستی اجرا شوند شکوه و عظمت خاصی در ظاهر ساختمان ایجاد می کند بر هیچ کس پوشیده نیست.

 

آیا نمای رومی با معماری ایرانی مغایرت دارد؟ 

نمای رومی گزینه ی بسیار مناسبی برای کلاسیک پسندان است و به دلیل طراحی منحصر به فرد خود بر روی هر رهگذری تاثیر می گذارد که البته این مورد خود انتقاد های بسیاری را روانه این گونه ساختمان ها کرده است و استفاده از معماری متناسب با فرهنگ ایران زمین را رواتر می داند. اما واقعیت این است که معماری رومی در نمای کلاسیک ساختمان در واقع فقط مخصوص به روم باستان نمی شود بلکه سیر عظیمی از تاریخ معماری را در بر می گیرد که شامل ایران باستان نیز می شود. کتیبه های تخت جمشید و سر ستون های زیبای آنها دقیقا در طرح های رومی وجود دارد و به کرات از آنها استفاده می شود. در واقع این روز ها نمای رومی ساختمان به دلایل متعددی مورد توجه قرار می‌گیرند پس بهتر است آن را متناسب تر با فرهنگ و معماری اصیل ایران همسو کنیم تا علاوه بر شکوه اصالت معماری ایران را نیز با خود همراه داشته باشد.

 

 

برای انتخاب مناسب ترین نمای ساختمان از میان انواع مختلف پوشش های نما می توانید از کارشناسان گروه ما مشاوره گرفته تا بهترین گزینه را برای نمای ساختمان انتخاب نمایید.